Κυριακή 15 Ιουλίου 2012

Τελικοί Juniors Regional 2012 της Περιφέρειας Ανατ. Μακεδονίας -Θράκης

Την Κυριακή το απόγευμα 15/7/2012, έπεσε η αυλαία των Τελικών Beach Volleyball 2012 Juniors Regional της A' Περιφέρειας που διοργανώθηκαν από το Summer Volleyball Camp- Εθνικού Αλεξ/πολης και τον Δήμο Αλεξανδρούπολης, υπό την αιγίδα της Ένωσής μας.
 Όλοι οι αγώνες έγιναν στα δύο όμορφα διαμορφωμένα γήπεδα της Δημοτικής πλαζ Αλεξανδρούπολης, για την ανάδειξη των πρωταθλητών και πρωταθλητριών Κ20 & Κ17 της Περιφέρειας, που θα την εκπροσωπήσουν στους Τελικούς των Πανελλήνιων Πρωταθλημάτων, στις αντίστοιχες κατηγορίες.
Οι συμμετοχές ήταν πολλές, η προσέλευση θεατών μεγάλη και η διοργάνωση στέφθηκε από απόλυτη επιτυχία.
Στα αγωνιστικά, όλοι οι τελικοί έγιναν το απόγευμα της Κυριακής  και κατά σειρά είχαμε τα παρακάτω αποτελέσματα:

Κ 17 Κορασίδων
Πρωταθλήτριες οι ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ από την Κομοτηνή, που επιβλήθηκαν με 2-1 σετ (16-21, 21-14, 15-5) των ΚΟΛΟΣΕΝΤΑ-ΚΕΠΕΣΙΔΟΥ από την Αλεξ/πολη.

Κ 17 Νέων
Πρωταθλητές οι ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ-ΚΕΣΚΙΝΗΣ από την Αλεξ/πολη, που νίκησαν με 2-0 σετ (23-21, 21-18) τους ΠΑΝΤΙΡΗ ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΗ από την Αλεξ/πολη.

Κ 20 Νεανίδων
Πρωταθλήτριες οι ΚΟΛΟΣΕΝΤΑ-ΚΕΠΕΣΙΔΟΥ από την Αλεξ/πολη, που επικράτησαν με 2-1 σετ (21-9, 20-22, 15-5) των ΧΑΝΙΩΤΑΚΗ-ΜΟΫΣΑΚΙΔΟΥ από την Κομοτηνή.

Κ 20 Νέων
Πρωταθλητές οι ΚΑΣΑΜΠΑΛΗΣ-ΚΕΣΚΙΝΗΣ από την Αλεξ/πολη, που νίκησαν με 2-0 σετ (21-17, 21-12) τους ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ-ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ από την Ξάνθη.

Σε όλους τους φιναλίστ απενεμήθησαν μετάλλια και διπλώματα από τον Πρόεδρο της Ένωσης κ. Σ. ΜΑΡΑΣΛΗ και τον Πρόεδρο του ΑΠΟΚΔΑ κ. Χ. ΖΙΩΓΑ
Ευχόμαστε στους νικητές καλή επιτυχία στους Τελικούς των Πανελλήνιων Πρωταθλημάτων και στους διοργανωτές, πάντα επιτυχίες.