Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2015

Μία νίκη και μια ήττα η Ορεστιάδα

Δύο φιλικούς αγώνες που έδωσε η Ορεστιάδα με την βουλγαρική Μοντάνα στο γυμναστήριο «Ν.Σαμαράς» ο απολογισμός για την ελληνική ομάδα ήταν μία νίκη 3-0 και μία ήττα 3-1 σετ.
Την Τετάρτη η βουλγαρική ομάδα που έχει στη σύνθεση της και τον Σιμεόν Αλεξαντρόφ που πέρασε πέρυσι από την Ορεστιάδα πήρε τη νίκη με 3-1 (25-17, 12-25, 25-18, 25-18).

ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ (Ίσακσον): Μίλιτς, Γκούσταφσον, Χήρας, Σκαρλατίδης, Ριζόπουλος, Πεντίδης / Κωνσταντινίδης (λ), Χουσίδης.

Σήμερα Πέμπτη με την Ορεστιάδα αγωνίστηκε και ο Κολομβιανός Αμπουίλα και η ακριτική ομάδα πήρε τη νίκη με 3-0 (25-22, 25-23, 25-22).

Την επόμενη εβδομάδα οι δύο ομάδες θα δώσουν δύο φιλικά και στην έδρα της Μοντάνα, ενώ την προσεχή Κυριακή θα γίνει η επίσημη παρουσίαση της ομάδας για την αγωνιστική περίοδο 2015-16.