Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2015

Ήττα με 3-0 από τον Καμπανιακό για τη Νίκη Αλεξανδρούπολης στην πρεμιέρα της Α2 (photos)

DSCN1979
Το άγχος και τα πολλά χαμένα σερβίς ήταν δύο από τα στοιχεία που οδήγησαν τη Νίκη Αλεξανδρούπολης στην κακή εμφάνιση και την εντός έδρας ήττα με 3-0 σετ από τον Καμπανιακό στην 1η αγωνιστική της Α2 βόλεϊ γυναικών.
Τα κορίτσια της Νίκης δεν κατάφεραν να πάρουν τον έλεγχο του αγώνα σε κανένα χρονικό σημείο και κάνοντας πολλά λάθη δεν μπόρεσαν να κατακτήσουν κάποιο σετ.
Τα σετ: 19-25, 20-25 & 21-25
Πριν την έναρξη του παιχνιδιού στο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» οι παίκτριες που αποτελούσαν την ομάδα της Νίκης την περσινή σεζόν βραβεύτηκαν για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και της ανόδου στην Α2.
Επόμενο ματς για την ομάδα του κ. Δήμητσα το Σάββατο 17 Οκτωβρίου στις 18:00 εκτός έδρας με την Ανατόλια.
Συνθέσεις:
Νίκη Αλεξανδρούπολης (Ι. Δήμητσας): Χαρισιάδου, Δεδούση, Καλογεροπούλου, Βενέτη, Νικολαΐδου, Νικολάου, λ- Λυμπεροπούλου.
Αλλαγές: Λαμπρίδου, Καρακύκλα, Κωνσταντινίδου, Καράμπαλη.
Καμπανιακός (Κ. Αγγουράς): Φαλέγκου, Παρασκευαΐδου, Μαργαριτοπούλου, Ακριβοπούλου, Ιωαννίδου, Μητροπούλου Σ., λ- Παππά.
Αλλαγές: Μητροπούλου Κ., Κουντουρά.
Ακούστε τι είπαν οι προπονητές των δύο ομάδων, Κώστας Αγγουράς & Ιπποκράτης Δήμητσας: