Σελίδες

Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2015

Α2 Γυναικών: Νίκη με ανατροπή μέσα στο Ανατόλια για τη Νίκη ΑλεξανδρούποληςΙ

niki-alexandroupolis2

Αν και βρέθηκε να χάσει με 2-0 σετ και πολλοί νόμισαν ότι θα επέστρεφε στην Αλεξανδρούπολη παραμένοντας μετά από δύο αγωνιστικές χωρίς βαθμό στον Α’ Υποόμιλο του Βορρά της Α2 Γυναικών, τελικά η Νίκη έκανε τη μεγάλη ανατροπή και πήρε μια σπουδαία νίκη.
Μάλιστα, το χαρακτηριστικό είναι ότι και στα τρία σετ που ακολούθησαν περιόρισε την αντίπαλό της στους 13 πόντους, γεγονός που σημαίνει ότι ήρθε σχετικά εύκολα η ισοφάριση και ο πρώτος πόντος στο πρωτάθλημα αλλά κάπως πιο δύσκολα η επικράτηση στο συγκλονιστικό σε εξέλιξη τάι μπρέικ.
Στο τέλος του αγώνα οι προπονητές των δύο ομάδων θυμήθηκαν αξέχαστες στιγμές του έτους 1996 όταν αγωνιζόταν μαζί στην ομάδα του ΑΟ Σερρών.
Τα σετ:  2-3 (25-19, 25-18, 13-25, 13-25, 13-15)
ΑΝΑΤΟΛΙΑ  (Τζιουμάκας) Χαλιαμπάλια, Καλπάκη, Χοτοκουρίδου, Παππά, Καρατησίδου, Παφίλη, Ρεΐζογλου (λ) / Κωτούλα, Μπίγγα Κ., Σταμπουλή, Παπαθεμελή.
ΝΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δήμητσας): Χαρισιάδου, Βενέτη, Καλογεροπούλου, Καρακύκλα Νικολαΐδου, Δεδούση, Καράμπαλη (λ) / Σιδερίδου (λ), Λαμπρίδου, Κωνσταντινίδου