Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 2010

Οκτώ ελληνικές ομάδες στην Ευρώπη

ΑΤΖΕΝΤΑ: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Ο Παναθηναϊκός με τον Ολυμπιακό στο Τσάμπιονς Λιγκ και τον Άρη στο CEV Cup ανοίγουν την Τρίτη τον χορό των ευρωπαϊκών αγώνων. Την Τετάρτη θα παίξουν Μαρκόπουλο και Ηρακλής στις γυναίκες, την Πέμπτη η ΕΑΠ με την Λαμία και την Παρασκευή η γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού. Το πρόγραμμα των 8 ευρωπαϊκών αγώνων, με τους διαιτητές και τους στόχους πρόκρισης:...
ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ
(4η αγωνιστική)
F΄ ΟΜΙΛΟΣ
Τρίτη 14/12, Γλυφάδα, 18.00: Παναθηναϊκός – Κνακ Ροζελάρε (Βέλγιο)
Διαιτητές: Ντράγκουτιν Κουκ (Σερβία), Βιτόριο Σαμπάολο (Ιταλία)

C΄ΟΜΙΛΟΣ
Τρίτη 14/12 Λιουμπλιάνα, 21.15: Μπλεντ (Σλοβενία) – Ολυμπιακός
Διαιτητές: Σμόνε Σάντι (Ιταλία), Ευγκέν Κούλχανεκ (Αυστρία)

CEV CUP
Τρίτη 14/12, Αλεξάνδρειο 20.00: Άρης – Κιέντζιερτζιν Κόζλε Ζάκσα (Πολωνία)
Διαιτητές: Μίρκο Γιάνκοβιτς (Σερβία), Αντρι Κόβαλτσουκ (Ουκρανία)
*Ο Άρης στον πρώτο αγώνα έχασε 3-0 σετ και θέλει νίκη με οποιοδήποτε σκορ και κατάκτηση του «χρυσού σετ» για την πρόκριση

CΗALLENGΕ CUP - ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Τετάρτη 15/12, Μαρκόπουλο 19.00: Μαρκόπουλο – Αζεράιλ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)
Διαιτητές: Σλόμο Μπρούτμαν (Ισραήλ), Λουτσιάν Βλαντ (Ρουμανία)
*Το Μαρκόπουλο στον πρώτο αγώνα έχασε 3-0 σετ και θέλει νίκη με οποιοδήποτε σκορ και νίκη στο «χρυσό» σετ για να προκριθεί.

Τετάρτη 15/12, Βισμπάντεν 21.15: Βισμπάντεν (Γερμανία) – Ηρακλής
Διαιτητές: Σντένεκ Γκραμπόφσκι (Τσεχία), Γκραντ Μανκιτάιρ (Σκωτία)
*Ο Ηρακλής στον πρώτο αγώνα έχασε 3-0 σετ και θέλει νίκη με οποιοδήποτε σκορ και νίκη στο «χρυσό» σετ για να προκριθεί.

CΗALLENGΕ CUP
Πέμπτη 15/12, Δ.Τόφαλος 19.00: ΕΑ Πάτρας – Σαν Ούλου (Φιλανδία)
Διαιτητές: Μπενόνε Βισάν (Ρουμανία), Αλεξάντερ Μπραντστάτερ (Αυστρία)
*Η ΕΑΠ στον πρώτο αγώνα είχε νικήσει 3-1 σετ και θέλει νίκη με οποιοδήποτε σκορ για να προκριθεί.

Πέμπτη 15/12, Ματσεράτα 21.30: Ματσεράτα (Ιταλία) – Λαμία
Διαιτητές: Έλιο Ορμόντε (Πορτογαλία), Πολ Κατέν Σβάμπο Αλέξι (Ρουμανία)
*Η Λαμία στον πρώτο αγώνα στο «Χαλκιοπούλειο» έχασε 3-1 σετ και θέλει νίκη με οποιοδήποτε σκορ και νίκη στο «χρυσό» σετ για να προκριθεί.

CEV CUP - ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Παρασκευή 16/12, Μπουρχάν Φελέκ Κων/πολη 18.30: Γαλατασαράι (Τουρκία) – Ολυμπιακός
Διαιτητές: Μπόρις Κολάρεβιτς (Σερβία), Αρχάν Σέχου (Αλβανία)
*Ο Ολυμπιακός στον πρώτο αγώνα στου Ρέντη έχασε 3-0 σετ και θέλει νίκη με οποιοδήποτε σκορ και κατάκτηση του «χρυσού σετ» για την πρόκριση.