Τετάρτη 9 Δεκεμβρίου 2015

Ήττα για τον Εθνικό από το Βραχάτι

Νέα ήττα για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης

Ίσως αν ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έπαιρνε το 2ο σετ τώρα να κάναμε λόγο για άλλο αποτέλεσμα...
Η ομάδα του Εθνικού γνώρισε την ήττα απο τον Παμβοχαϊκό μέσα στην έδρα του με 0-3.
Οι παίκτες του Γιώργου Χριστόπουλου έκαναν το 1-0 με 25-20, με τους Κάιο και Ροντρίγκο να βρίσκονται σε εξειρετική ημέρα.

Στο 2ο σετ ο Εθνικός μπήκε πιο αποφασισμένοςα, αλλά λίγο οι λάθος θέσεις (11-10) καιη λάθος επίθεση απο τον Κασαμπαλή αποσυντόνισαν τους Αλεξανδρουπολίτες. όμως, οι παίκτες του Σάκη Μουστακίδη δεν τα παράτησαν και πάλεψαν με το τέλος του σετ, χωρίς όμως αποτέλεσμα μιας και ο Παμβοχαϊκός ήταν τελικά αυτός που το κατέκτησε με 25-27.

Στο 3ο σετ τα πράγματα ήταν σαφώς πιο εύκολα για την ομάδα του Βραχατίου, ενώ απο την άλλη πλευρά ο Σάκης Μουστακίδης είχε τη δυνανατότητα να περάσει στον αγώνα τους Χαραλαμπίδη (έπαιξε απο τα μίσά του 1ου σετ), ΄Ιλιτς και Τσέλιο, ο οποίος μάλιστα έπιασε και μπλοκ απέναντι στον εκπληκτικό Κάιο. Δυστυχώς το 25-14 δεν αφήνει κανένα περιθώριο αμφισβήτησης.
Στην κερκίδα του «Μιχάλης Παρασκευόπουλος» βρέθηκε και παρακολούθησε το ματς ο Σέρβος Νίκολα Μιγιαϊλοβιτς που επέστρεψε στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.
Τα σετ: 0-3 (20-25, 25-27, 14-25)
ΕΘΝΙΚΟΣ (Μουστακίδης): Δαλακούρας Κ. 8 (6/11 επ, 1 μπλοκ, 39% υπ - 18% άριστες), Σούλαγκιτς 15 (12/25 επ, 1 άσσος, 2 μπλοκ), Τουράνιανιν 8 (6/9 επ, 2 μπλοκ), Κασαμπαλής 3 (2/2 επ, 1 μπλοκ), Κιόσης 6 (4/7 επ, 2 μπλοκ), Δαλακούρας Α. 1 (1/1 επ, 40% υπ - 40% άριστες) / Δαρίδης (λ, 58% υπ - 58% άριστες), Βλαχόπουλος, Ίλιτς 1 (1/1 επ), Χαραλαμπίδης 4 (3/5 επ, 1 άσσος, 43% υπ - 14% άριστες), Τσέλιος 1 (1 μπλοκ)
ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (Χριστόπουλος): Δημητριάδης 1 (1/1 επ), Γκρόενβελντ 7 (4/11 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ, 51% υπ - 35% άριστες), Βάν Ντορν 14 (7/10 επ, 3 άσσοι, 4 μπλοκ), Ροντρίγκο 17 (17/24 επ, 33% υπ - 33% άριστες), Πελεκούδας 9 (5/6 επ, 2 άσσοι, 2 μπλοκ), Κάιο 19 (13/27 επ, 2 άσσοι, 4 μπλοκ) / Εφραιμίδης (λ, 93% υπ - 64% άριστες), Γεωργίου, Παπαδόπουλος, Παναγιωταράς
Φωτο: Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Παμβοχαϊκός
Δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης κόντρα στον Παμβοχαϊκό στα πλαίσια της 8ης εμβόλιμης αγωνιστικής της Volleyleague που πραγματοποιήθηκε στην Αλεξανδρούπολη στο Κλειστό Γυμναστήριο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος».
Κάντε κλικ ΕΔΩ για να δείτε φωτογραφίες τον αγώνα, μέσα απο το φακό του «thrakisport.gr και ΕΔΩ για την ανάλυση του αγώνα.