Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2015

Πρώτη νίκη για τον Ηρακλή, «μπλόκαρε» την Ορεστιάδα

Η πρώτη νίκη του Ηρακλή μετά την επιστροφή του την Volleyleague είναι πλέον γεγονός, η ομάδα του Χρήστου Πάτρα νίκησε με 3-0 την Ορεστιάδα και μάλιστα στον Έβρο. Ο γηραιός είχε 20 πόντους από μπλοκ και τελείωσε το ματς σε 73 λεπτά με μία 7αδα.
Αντίθετα, η Ορεστιάδα γνώρισε την τρίτη ήττα σε ισάριθμους αγώνες και μάλιστα τη δευτερη συνεχόμενη. Τεράστια ήταν η απουσία του Μαυροβούνιου Βουκασίνοβιτς ο οποίος έκανε μεγάλη προσπάθεια για να βοηθήσει αλλά λόγω του διαστρέμματος είναι ακόμα ανέτοιμος. Όπως φαίνεται και από την διακύμανση του σκορ ο Ηρακλής είχε τον απόλυτο έλεγχο και διαφορές ασφαλείας στο σκορ και στα τρία σετ.

Διαιτητές: Ιωαννίδης, Τσεπκινλής.