Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2015

ΕΣΠΕΘΡ: Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής στη Β’ Εθνική Γυναικών και οι βαθμολογίες

IMG_0997-aekomotinis-gynaikeiovolley

Με τους αγώνες της 5ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Γυναικών στους ομίλους που διοργανώνει η ΕΣΠΕΘΡ, με τον αγώνα της ΑΕ Κομοτηνής με τον ΓΣ Δράμας να ολοκληρώνει την αγωνιστική δράση (ξεκίνησε μετά τις 8.00 το βράδυ, μετά τη λήξη του μπάσκετ της ΑΕΚ δηλαδή και κρίθηκε στα πέντε σετ υπέρ των κιτρινόμαυρων).
Στο ντέρμπι της Ορεστιάδας ο Άθλος νίκησε τον ΑΟΟ με 3-0 σετ, ενώ στα άλλα δύο ματς του ομίλου του Έβρου είχαμε νίκες των φιλοξενούμενων, του Φοίνικα επί της Θύελλας Φερών και της Νέας Βύσσας επί των Αμαζόνων Μαΐστρου.
Υπενθυμίζεται ότι για τον δυτικό όμιλο, το ματς του Ερμογένη Ξάνθης με την Καβάλα αναβλήθηκε για την άλλη εβδομάδα. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες: