Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2015

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τη ΓΕΑ επί της Ένωσης Τούμπας

gea paixnidi
Η ΓΕΑ συνέχισε το νικηφόρο σερί της επικρατώντας εκτός έδρας της Ένωσης Τούμπας με 3-0 σετ για την 7η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Α2 Ανδρών.
Ειδικότερα η Εβρίτικη ομάδα ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι και δείχνοντας ψυχραιμία στα κρίσιμα σημεία κατάφερε να επικρατήσει στο πρώτο σετ με 22-25.
Στο δεύτερο σετ οι Θεσσαλονικείς προσπάθησαν να αντιδράσουν χωρίς όμως να κατορθώσουν να αποφύγουν την ήττα από τη ΓΕΑ, χάνοντας το σετ με 23-25 στις λεπτομέρειες και κυρίως από την πολύ καλή λειτουργία σε υποδοχή και επίθεση των φιλοξενούμενων.
Το τρίτο σετ είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, καθώς οι Θρακιώτες επέβαλλαν το ρυθμό τους από νωρίς, φθάνοντας σε μια άνετη επικράτηση με 17-25, παίρνοντας ένα σημαντικό τρίποντο ενόψει της δύσκολης συνέχειας στο πρωτάθλημα.
Τα σετ: 0-3 (22-25, 23-25, 17-25)