Σελίδες

Τετάρτη 27 Απριλίου 2016

Νίκη με 28-26(!!!) στο ταϊ μπρέικ οι παίδες του Εθνικού Αλεξανδρούπολης και παίζουν σήμερα για την πρόκριση!!

Την ήττα με 3-0 από τον Αία Ευόσμου γνώρισε στην πρεμιέρα του για το Πανελλήνιο Παιδων την Μεγάλη Δευτέρα στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης που μετέχει στον δεύτερο όμιλο.
Ωστόσο την Μεγάλη Τρίτη κατάφερε να… ρεφάρει, κερδίζοντας πολύ δύσκολα τα Αντίκυρα με 3-2 σετ και πλέον καλείται να παίξει έναν… τελικό την Μεγάλη Τετάρτη με αντίπαλο την Ελπίδα Αμπελοκήπων.
Το φινάλε στον αγώνα με τα Αντίκυρα ήταν συγκλονιστικό, με την ομάδα της Αλεξανδρούπολης να κερδίζει στο τάι μπρέικ με 28-26 (!!!) και να διατηρεί ακέραιες τις ελπίδες της για πρόκριση στην επόμενη φάση.
Τα Αντίκυρα στην πρεμιέρα είχαν κερδίσει με 3-2 σετ την Ελπίδα Αμπελοκήπων, την οποία αντιμετωπίζει την Τετάρτη ο Εθνικός και αν κερδίσει, λογικά θα εξασφαλίσει το εισιτήριο για την Τετράδα.