Τρίτη 13 Δεκεμβρίου 2011

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ

Παράπονα για Γεροθόδωρο

Αλεξανδρούπολη: Στέφανος Λεμονίδης
Μετά το τέλος της αναμέτρησης του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με τον Παμβοχαϊκό οι γηπεδούχοι ήταν έξαλλοι για την διαιτησία του Επαμεινώνδα Γεροθόδωρου, αφού...
όπως υποστήριζαν στο τέταρτο σετ ένα καρφί του Κουμεντάκη στο 19-18 ήταν μέσα, ενώ δόθηκε άουτ και αντί για 20-18 έγινε το 19-19.
Επίσης στο ίδιο σετ ένα σέρβις του ίδιου παίκτη δόθηκε άουτ αντί για μέσα, επιτρέποντας στον Παμβοχαϊκό να ξεφύγει στο σκορ και να οδηγήσει το ματς στο τάι μπρέικ.
Ο διεθνής Έλληνας διαιτητής τα... άκουσε εξ αποστάσεως χωρίς να δοθεί συνέχεια στο συμβάν.
Ο κόσμος της Αλεξανδρούπολης χειροκρότησε και τις δύο ομάδες, δείχνοντας ευχαριστημένος με το θέαμα που προσέφεραν. Η φίλαθλη εικόνα της ακριτικής πόλης ήταν για ακόμα μια φορά άψογη δείχνοντας πως αγαπά το άθλημα.