Σάββατο 24 Ιουλίου 2010

BEACH VOLLEY ΣΤΗΝ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗ

ΟΙ ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΣΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ (Κ17) ΚΑΙ ΕΦΗΒΩΝ(Κ20)

Τουρνουά Juniors Regional Beach Volley διοργανώνονται σε όλη τη χώρα, σε συνεργασία με τις τοπικές Ενώσεις και τοπικούς φορείς. Στην Αλεξανδρούπολη διοργανώθηκαν δυο τουρνουά στις εγκαταστάσεις του κέντρου Νεότητας για ηλικίες κάτω 17 και Κάτω των 20 σε αγόρια και κορίτσια.

Στην κατηγορία των κοριτσιών Κ17 στον πρώτο ημιτελικό το ζευγάρι Παπαδοπούλου - Καραμανλή από την Κομοτηνή επικράτησε των Ευγενίου - Κεραμάρη με 2-0, ενώ το δίδυμο Κεπεσίδου - Κολοσέντα, αυτό των Σιρδάρη - Κανδύλη με το ίδιο σκορ. Στον τελικό μετά από έναν αμφίρροπο και συναρπαστικό αγώνα οι Παπαδοπούλου - Καραμανλή επικράτησαν των Κεπεσίδου - Κολοσέντα με 2-1 σετ ( 15-21, 21-19, 15-6 ) κατακτώντας την πρώτη θέση.

Τελική κατάταξη Κ17 (κορίτσια)
1. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ/ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ
2. ΚΕΠΕΣΙΔΟΥ/ΚΟΛΟΣΕΝΤΑ
3. ΕΥΓΕΝΙΟΥ/ΚΕΡΑΜΑΡΗ
4. ΣΙΡΔΑΡΗ/ΚΑΝΔΥΛΗ

Στα αγόρια και στην κατηγορία Κ17 οι Καβαρατζής/ Γκίνης προκρίθηκαν στον τελικό αποκλείοντας με 2-0 τους Παντίρη / Γιαννακίδη και οι Κοντοστάθης/ Μάμμος τους Παρασκευά/ Καργίδη 2-1. Στον τελικό νικητές ήταν οι Καβαρατζής - Γκίνης, κερδίζοντας τους Κοντοστάθη - Μάμμο με 2-1 ( 18-21, 21-15, 15-13)

Τελική κατάταξη Κ17 (αγόρια)
1. ΚΑΒΑΡΑΤΖΗΣ/ΓΚΙΝΗΣ
2. ΚΟΝΤΟΣΤΑΘΗΣ/ΜΑΜΜΟΣ
3. ΠΑΝΤΙΡΗΣ/ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΗΣ
4. ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ/ΚΑΡΓΙΔΗΣ

Στα κορίτσια και στους αγώνες Κ20, νικήτριες ήταν οι Κολοσέντα - Κεπεσίδου κερδίζοντας με 2-1 στον τελικό τις Σιρδάρη - Λαμπρίδου.

Τελική κατάταξη Κ20 (κορίτσια)
1. ΚΟΛΟΣΕΝΤΑ/ΚΕΠΕΣΙΔΟΥ
2. ΣΙΡΔΑΡΗ/ΛΑΜΠΡΙΔΟΥ
3. ΕΥΓΕΝΙΟΥ ΕΛ./ΕΥΓΕΝΙΟΥ ΜΑΡ.
4. ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ/ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ

Οι Κοντοστάθης - Μάμμος πανηγύρισαν την κατάκτηση του τουρνουά στην κατηγορία Κ20, επικρατώντας με 2-1 στον τελικό των Γόιδα - Δαλδαβερένη.